Deň školy 2019

V evanjeliu toho dňa si posadalo 5 tisíc mužov a Ježiš ich nasýtil niekoľkými kúskami chleba a zopár rybami. Nás bolo trochu menej a najedli sme sa výborného gulášu. Ale Ježiš bol uprostred nás. V stredu 8. mája bol 5. Deň školy. Prvý, na ktorom sa zišla celá Spojená katolícka škola – teda nie len Základná škola sv. Svorada a Benedikta – ako po minulé roky, ale aj Materská škola sv. anjelov strážcov a Gymázium sv. Cyrila a Metoda. Gulášu a koláčom predchádzala strava duchovná. Svätú omšu v kostole na Klokočine pre nás – spolu s pátrom Petrom – celebroval správca farnosti Jozef Tomica. Pripomenul nám, aké dôležité je, aby bolo v chlebe všetko, čo tam má byť. Kvas - napríklad. Buďme kvasom našej školy, buďme kvasom pre naše deti, ktoré nám pripravili milý program – od škôlkárov až po gymnazistov. Ďakujeme organizátorom a tešíme sa na budúci rok.

(text: P. Farkaš, foto: M. Libant)