Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Výlet šiestakov

Po takmer troch rokoch sa dlho očakávaná túžba šiestakov – ísť na výlet – konečne splnila. Vybrali sme sa do Bratislavy. Kto? Triedy 6. A, 6. B a triedne pani učiteľky. Najskôr sme navštívili hrad Devín, kde sme sa od pani sprievodkyne dozvedeli o histórii tejto národnej kultúrnej pamiatky.

 

Pokochali sme sa nádherným pohľadom na sútok riek Dunaja a Moravy a na vrchy Malých Karpát. Pozreli sme si aj jaskyne na hornom hrade, kde je nainštalovaná výstava s názvom „Hrad Devín v 13. – 20. storočí“. Po krátkom občerstvení pod hradom sme sa odviezli na druhý koniec Bratislavy, kde sme mali objednaný vstup do Aurélia. Čo je to? Aurélium - zážitkové centrum vedy nazvané podľa slovenského fyzika, vedca a zakladateľa teórie parných a plynových turbín Aurela Stodolu. Na začiatku nám pán usporiadateľ predviedol úžasnú laserovú show s hudobným podmazom. Potom sme sa presunuli do haly, v ktorej sme si mohli vyskúšať rôzne pokusy v oblasti fyziky, chémie, biológie a iných prírodných a technických vied. Plný nezabudnuteľných zážitkov sme sa vrátili späť do Nitry.

(Text a foto: Sr. Mária Agáta Šebová)

Novinky v kocke