Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Opera Malý princ

Viacerí z nás poznajú knižku Malý princ, určenú nielen pre deti, ale pre všetkých, ktorí chcú deťom porozumieť. Toto dielo dosiahlo svetový úspech. A.Saint-Exupéry svoju knižku venoval najlepšiemu priateľovi. Kniha rozpráva príbeh pilota, ktorý stroskotá na Sahare a tam sa stretáva s Malým princom, ktorý prišiel z ďalekej planéty. Žiaci a učitelia našej školy si boli tento príbeh pozrieť v januári v Štátnej opere v Banskej Bystrici, operne spracovaný, kde postavu Malého princa stvárnil náš žiak Viliam Tužák.

Naše očakávania boli naplnené. Kostýmy, farebná scéna, orchester, spevácky a baletný zbor, úžasné výkony hercov, to všetko nás vnieslo do deja nádherného príbehu.  Dojatie, slzy v očiach, zimomriavky po tele...toto všetko vystriedala radosť a nadšenie vidieť nášho Vilka na doskách opery. Sme hrdí, že naši žiaci dosahujú úspechy aj mimo školy, reprezentujú nás v rôznych oblastiach. Ďakujeme za krásny umelecký zážitok a Viliamovi prajeme veľa síl do ďalších výziev, ktoré mu život prinesie.

Novinky v kocke