Naša škola v televízii

V tomto týždni si naša Spojená katolícka škola v Nitre s vďakou pripomína 25 rokov od svojho vzniku. V roku 1991 nitriansky biskup kardinál Korec zriadil Gymnázium sv. Cyrila a Metoda a Základnú školu sv. Svorada a Benedikta spolu so školským internátom, klubom detí a jedálňou.

Pri tejto príležitosti dostala naša škola možnosť prezentovať sa v katolíckej televízii TV LUX v priebehu mesiaca júna s týmito programami:

6. júna 2016 o 17,30 hod.  –   relácia Doma je doma na tému "Škola v divadle, divadlo v škole"

(beseda o výročí našej školy a divadelných projektoch)

11. júna 2016 o 20,25 hod. -  televízna premiéra divadelnej hry "Patrím k vám"

12. júna 2016 o 16,35 hod. -  repríza divadelnej hry "Patrím k vám"

18. júna 2016 o 20,25 hod. – televízna premiéra divadelnej hry "Juan de Dios"

19. júna 2016 o 16,35 hod. – repríza divadelnej hry "Juan de Dios"

Sme veľmi vďační Bohu i vedeniu TV LUX, že prostredníctvom katolíckej televízie budú môcť zhliadnuť naše úspešné divadelné hry záujemcovia na celom Slovensku.

Pozývame však k sledovaniu i Vás, našich súčasných aj bývalých študentov, ktorí ste sa na týchto projektoch priamo podieľali, ako i všetkých Vás, ktorí ste zhliadli niektoré z našich predstavení priamo na javiskách nitrianskych profesionálnych divadiel.

Prajeme Vám bohatý kultúrny i duchovný zážitok.

(text: Karol Žák, riaditeľ školy)