Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Štvrtáci v Energolande v Mochovciach

Na exkurziu Energolandu v Mochovciach sa naši štvrtáci veľmi tešili. Pred tepelnou kamerou ich uvítala pani sprievodkyňa, skúsená pracovníčka elektrárne, a zaviedla ich do priestorov, kde sa konala prehliadka. Žiaci sa presunuli do menšieho kina, kde si pozreli pútavý film, ktorý ich previedol celou evolúciou energie od veľkého tresku až po blízku budúcnosť.

 

Najviac ich však zaujali tematické hry, jazda na motorke spojená s vedomostným kvízom, preteky na interaktívnej LED podlahe a 3D film Odysea energie.
Po skončení prehliadky v Energolande vyrazili na prehliadkovú jazdu okolo elektrárne. Deti boli spokojné, exkurzia sa im páčila a veríme, že ich tento zážitok obohatil o ďalšie vedomosti.

 

Novinky v kocke