Lyžiarsky duchovno-výcvikový kurz

Dňa  8. januára  sme ( žiaci 7. A a 7. B , pani učiteľka Hatinová, pani učiteľka Maťová, sr. Mária Agáta, sr. Faustína  a  Páter Peter ) pohodlie  domova vymenili  za  Dom  sv. Bystríka  v  Čičmanoch. Vianočné  dobroty bolo potrebné spáliť na zjazdovke.

Ale ako na to? Podobnú otázku  riešili  i  kamaráti z GCM. Tak sme sa spriatelili a vyrazili na svah. Inštruktori nás zadelili do skupín podľa našich lyžiarskych schopností. Pomaly sme začali písať lyžiarsku  abecedu na snehobiely svah.

A text? Denný program:

• raňajky ( ako inak !)
  • dopoludňajšie lyžovanie, aj pokusy o lyžovanie
  • zaslúžený obed a oddych
  • popoludňajší výcvik
  • večera  s masážou unavených končatín
  • ďakovná modlitba – veď všetci sme celí
  • zázračné vyliečenie, zábavný program a neúspešné zaspávanie

( Pozn. : Veď sme si mali toľko toho povedať. )

Slnko nás hladilo, milosrdná hmla prikrývala naše občasné neúspechy, vietor súperil s lyžiarskymi hviezdami na čiernej zjazdovke a sneh nám plietol nové  čiapky. Kto to nezažil – nepochopí !

Dobre živení telesnou i duchovnou potravou sme sa vrátili do školských lavíc. A viete ako nás spoznáte?  „Sme opálení“ a všetci už vieme lyžovať!