Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Návšteva z Kórey

Kórea – nie jedna, ale dve!

 Prišla k nám sr. Marianna a novicka Heyong, ktorú však na obrázkoch budete márne hľadať, lebo mala na sebe oblečené typické šaty „hambó“, ktoré však už dnes dievčatá v Kórey nenosia, iba pri špeciálnych príležitostiach. Prišla s nimi aj ich priateľka Jeci, ktorá je na Slovensku po prvýkrát. Veľká vďaka patrí aj našej novej sestričke Pasitee, bývalej študentke nášho gymnázia, ktorá nám všetko prekladala – no nie z Kórejčiny.

 Dozvedeli sme sa, že Kórea je rozdelená na severnú a južnú. Hlavným mestom južnej Kórey je Soul. Naša návšteva prišla z južnej Kórey, ktorá prekvitá nielen priemyselne, ale aj duchovne. Je tam mnoho rádov, v ktorých je veľa mladých povolaní.

 Jedlo je veľmi pestré a hlavne farebné, najviac jedia ryžu, chlieb a polievku a to trikrát za deň, strava je vždy teplá.

 Čo sa nám veľmi páčilo, začínajú vyučovanie až o 9.00 hod., ale už menej sa nám páčilo, že po vyučovaní sa idú takmer všetci ešte doučovať.

 Je tam krásna príroda a určite každý, kto by sa tam raz dostal, mal by tam čo obdivovať. 

Fotogaléria

Novinky v kocke