Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

V októbri sa niektorí naši žiaci popasovali s Olympiádou zo slovenského jazyka. Čakal ich vedomostný test pozostávajúci z 25 úloh, transformácia textu – na základe geografického článku o Zádielskej tiesňave mali vymyslieť akciu súvisiacu s krásou tejto časti Slovenského krasu a zároveň na túto akciu vytvoriť pozvánku. Posledná časť olympiády bola venovaná rétorike. Vo svojich umeleckých schopnostiach nám naši rečníci priblížili tému: Strach, stres v našom živote a osobné odporúčania, ako ich zvládať. Účasť na rétorickej časti bola dôkazom prekonania osobného strachu a trémy žiakov a pre poslucháčov, ako aj pre porotu, bola veľmi obohacujúca.

 

 

 

  


Výsledky olympiády:
3. miesto s rovnakým počtom bodov získali:
Kristína Viskupová – 9. B
Daniel Macho - 8. B
2. miesto obsadili:
Anna Molnárová – 9. B
Terézia Mária Babčanová – 8. B
Lea Frličková – 8. A
1. miesto si zaslúžila Ema Rajtarová z 9. A triedy, ktorá nás bude reprezentovať v obvodnom kole.

Všetkým účastníkom ďakujeme a víťazom srdečne blahoželáme!

Novinky v kocke