Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Práve týmito slovami sa začal v utorok 19.2. program pre starých rodičov, ktorý si pripravili naši prváci.

Básňami, piesňami a tancom im vyjadrili vďaku za ich lásku, starostlivosť a všetok čas, ktorý im venujú. Veľmi sme sa tešili, že prišli medzi nás nielen babičky a deduškovia, ale aj rodičia a súrodenci detí. Po kultúrnom programe pozvali deti starkých do tried, kde bolo pre nich pripravené občerstvenie v podobe koláčikov, ktoré napiekli šikovné mamičky spolu s prvákmi. Okrem programu mali deti pripravené pre svojich starých rodičov aj darček- srdiečko s veršom a fotografiou, aby ich mali babičky a deduškovia stále pri sebe.

viac

Leto vystriedala pestrofarebná jeseň, ktorá nám z našich záhrad ponúka bohatú úrodu ovocia a zeleniny. S deťmi zo ŠKD sme skrášlili vstupnú halu školy výstavkou z týchto plodov. Každý, kto mohol, prispel nejakým kúskom. Výstavu obdivujú nielen naše deti, ale i rodičia a učitelia, aj naši kamaráti zo škôlky. Spoznali sme nové druhy, s ktorými sme sa doteraz nestretli.

 

Fotogaléria

(text: Mgr. Katarína Borovská, foto: sr. Diana)

viac

Čas v našom školskom klube detí si radi spestríme aj výtvarnou činnosťou. Či už je to kreslenie, strihanie, lepenie alebo rôzne iné kreatívne práce ako napríklad vyrezávanie tekvíc, postavičky z gaštanov, odtláčanie listov. Hotovými výrobkami si zdobíme chodby našej školy a nástenky v triedach. Jeseň nám ponúka širokú paletu možností a my ju spolu s deťmi veľmi radi využívame.

 

Fotogaléria

(text: Mgr. Katarína Borovská, foto: sr. Diana)                        

viac

V popoludní nás v školskom klube navštívil pán Mgr. Stanislav Morávek, ktorý pracuje s nepočujúcimi deťmi a dospelými v centre Effeta v Nitre. V rámci besedy nám povedal o tom, ako sa správať keď stretneme nepočujúceho človeka a ako s ním komunikovať. Najviac sa nám páčilo, keď sme sa mohli naučiť pár slov z posunkového jazyka.

viac

V čase, keď všade vládne chrípka sme sa my, deti z 3.B, rozhodli urobiť niečo pre naše zdravie. Spolu s pani vychovávateľkou sme si v jedno popoludnie v ŠKD nasadili do kvetináčov žeruchu, poctivo sme ju polievali a starali sa o ňu. Výsledok nenechal na seba dlho čakať. Odmenou nám bol olovrant v podobe maslového chleba so žeruchou. A veruže nám chutilo! Na záver už len jedno: Dobrú chuť!

 

 

Fotogaléria

 

(text, foto: Mgr. K. Borovská)

viac
11-01 2018
Prvá pomoc

V utorok 9.1. popoludní prišla k nám tretiakom do ŠKD milá návšteva. PhDr. Krištofová Mária, PhD. zo Strednej Zdravotníckej školy v Nitre spolu s 3 študentmi, aby nám opäť ukázali a pripomenuli ako podať prvú pomoc v prípade ohrozenia života. Vyskúšali sme si stabilizovanú polohu, prvotné a druhotné vyšetrenie, no najväčší úspech mala figurína, na ktorej sme mohli otestovať našu silu pri masáži srdca.

viac

V popoludní nás v školskom klube navštívil pán Mgr. Stanislav Morávek, ktorý pracuje s nepočujúcimi deťmi a dospelými v centre Effeta v Nitre. V rámci besedy nám povedal o tom, ako sa správať keď stretneme nepočujúceho človeka a ako s ním komunikovať. Najviac sa nám páčilo, keď sme sa mohli naučiť pár slov z posunkového jazyka. Napr.:bicykel, pes,auto,ďakujem. Veľmi pekne ďakujeme za to, že sme sa mohli naučiť veľa nových a zaujímavých vecí.

Fotogaléria

(text a foto: Mgr. Katarína Borovská)

viac

Krásne slnečné počasie sme my, prváci, využili na návštevu Nitrianskeho hradu. Cestou do hradnej priekopy sme sa poklonili Panne Márii, ktorá na nás pozerala z hradnej steny.  Keď sme sa usadili, prišiel  za nami sokoliar Tomáš, spolu s dravými vtákmi, medzi ktorými boli: sokol, plamienka driemavá, sova, jastrab. Sokoliar nám veľmi zaujímavo porozprával o jednotlivých vtákoch, o tom kde žijú, čo jedia, ako lovia.

viac
25-01 2017
Sánkovačka

V januári sme využili sneh a v rámci voľného času z ŠKD sme sa išli sánkovať. Najbližší bezpečný kopec sme našli pod Nitrianskym hradom. Deti si doniesli rôzne klzáky  a už sa nevedeli dočkať, kedy bude po vyučovaní.

viac

Milí moji! Aj keď anjeli strážni robia, čo môžu, všetkému sa zabrániť nedá! Aby sme vedeli, čo robiť, ak sme svedkami život ohrozujúcej situácie, zranenia alebo úrazu učili sme sa od študentov Strednej Zdravotníckej školy. Po dnešku už vieme, čo je stabilizovaná poloha, umelé dýchanie, aké sú čísla prvej pomoci, aj ako nepodľahnúť panike. 

viac
05-10 2016
Nová trieda

DSC_6147.JPG – 1.35 MBV školskom roku 2016/2017 bola vytvorená nová trieda pre školský klub detí. Táto miestnosť slúži deťom v školskom klube na oddych a hravé činnosti. Žiaci sa tu cítia veľmi dobre a tešia sa, keď tu môžu tráviť voľný čas.

 

viac

Pri príležitosti noci múzeí  a galérii otvorilo Ponitrianske múzeum svoje brány pre verejnosť v piatok 20.mája. Vybrali sme sa aj my zo školského klubu, pozrieť sa, čo si pre nás pripravili. Mali sme možnosť vidieť výstavu o živote Slovanov v 16.stor. pod Zoborom . Obydlia našich predkov, ich šperky, spôsob stavby domov a písmo, ktoré sme si mohli aj vyskúšať a napísať si naše mená. V ďalšej časti sme si pozreli vypchaté zvieratká: vtáky, dravce, zubre, no najviac sa nám páčilo divé prasiatko J Na hlavnej chodbe nám ujovia ukázali ako fungujú hodiny, mohli sme sledovať pod mikroskopom staré mince či strojček hodín a absolvovali sme aj súťaž v zadržaní dychu na čas ;).

Popoludnie v múzeu bolo naozaj zaujímave, poučné aj veselé.

3.A,3.B, 4.B

viac
12-05 2016
Deň Zeme

Deň Zeme sme si pripomenuli krátkym programom, ktorý sme pripravili pre našich mladších spolužiakov.

(text: M. Pružincová, foto: sr. Diana)

Fotogaléria

viac
21-04 2016
Deň Zeme

Pri príležitosti dňa Zeme, ktorý si pripomenieme dňa 22. 4. 2016 sme v ŠKD otvorili sériu aktivít o Zemi a o životnom prostredí. Začali sme 8. 4, kedy k nám do školy zavítal Ing. Róbert Chlebo, PhD. z Katedry hydinárstva a malých hospodárskych zvierat Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

viac

Rezáky, stoličky, očné, mliečne, trvalé... viete o čo hovoríme? Vy, väčší určite, a vám malým to prezradíme. Sú to mená našich zúbkov. Mliečne zuby nám nahradili trvalé, to sú tie o ktoré sa musíme starať už poctivejšie, veď nám musia vydržať celý život. A ako to máme urobiť, to nás prišiel naučiť Bc. Peter Jurčák zo svojej ambulancie. Nás malých maškrtníkov potešilo, že zubný kaz sa dá poraziť jednoduchou technikou čistenia zubov. Veľmi pekne mu ďakujeme!

(text: Bc. Mariana Pružincová)

Fotogaléria

viac
Novinky v kocke