Základná škola sv. Svorada a Benedikta
15-12 2020
Advent v 1.B

Tento mesiac sme otočili posledný list v kalendári a spolu s ním privítali aj pani zimu. Ako každý vie, mesiac december so sebou nesie aj krásny čas a to čas adventu. Advent znamená príchod Krista, ktorý túžobne očakávame. Práve cez tieto dni sa pripravujeme na slávenie Vianoc a radostnej spomienky narodenia Pána.
Pozrite si rozžiarené tváričky detí 1.B triedy, ktoré takto trávia adventný čas v ŠKD a tešia sa na vianočné sviatky.

Fotogaléria

(text a foto: M.Kuklišová)

viac

Deti z 2.B a 3.A vyzdobili vstup do školy obrázkami svätých, aby ochraňovali celú našu školu a naše rodiny. Zároveň vyhlasujeme súťaž. Dobre si pozrite obrázky našich svätých, napíšte ich mená na papier spolu s vašim menom a triedou a odovzdajte vašim pani vychovávateľkám. Deti, ktoré spoznajú všetky mená budú zaradené do žrebovania. Každého, kto sa zúčastní, čaká malá sladká odmena.

 

Fotogaléria

(text a foto: K.Borovská)

viac
30-11 2020
Zlatá jeseň

Hoci už máme chladnejšie počasie, chceme si pripomenúť ešte nádhernú jeseň na našom školskom dvore. Listy z našich krásnych javorov sme využili na skvelú zábavu. O tom, akú veľkú radosť mali deti, svedčia nasledujúce fotografie.

 

Fotogaléria

(text a foto: K.Borovská)

viac
Minulý týždeň nám neprial čo sa týkalo počasia a tak sme hľadali všetky dostupné alternatívy, ako sa popoludní zabaviť. Z detí v 3. A sa stali stavitelia a architekti a postavili z farebných drevených kociek nádherné stavby. Možno z niektorého z nich bude aj architekt.  Keď už sme stavby dokončili, boli sme v knižnici a nemuseli sme ísť vôbec ďaleko. Knihy sme si boli vybrať v našej školskej knižnici na 2. poschodí. WinkA veruže deti knihy rôznych žánrov zaujali a čítali sme niekoľko dní. Tešíme sa, že deti majú záujem o knihy a veríme, že im to dlho vydrží a vždy si radi niečo pekné prečítajú. 
 
(text, foto: Mgr. K. Borovská)
viac
26-10 2020
Šarkaniáda

Slnečné lúče a vietor. To bolo pre nás tretiakov, to pravé orechové. Vybrali sme sa totižto na hrad púšťať šarkanov. Z hradného kopca to išlo jedna radosť a čoskoro sa obloha rozžiarila šarkanmi rôznych tvarov a farieb. Ani po hodine a pol sa nám vôbec nechcelo vrátiť späť do školy. Pri Morovom stĺpe sme sa poďakovali za zdravie a pomodlili sa za všetkých chorých ľudí na celom svete. Ak nám počasie bude priať, radi sa vyberieme púšťať šarkanov opäť. 

Fotogaléria

 

(text, foto: Mgr. K. Borovská)

viac

Na našej škole máme veľmi veľa talentovaných detí. V jedno popoludnie sa so svojím talentom podelila Johanka Šimonová z 3.A a zahrala nám nádherné skladby od Simy Martausovej a titulnú pieseň z rozprávky Frozen. Spolužiačky Johanke pomohli aj pri speve a krásny umelecký zážitok bol na svete. Ďakujeme Johanke a dievčatám za spestrenie popoludnia.

Fotogaléria

 

(text, foto: Mgr. K. Borovská)

viac

Len nám triedu nezrúcaj, takto by sme mohli pokračovať v pesničke. Naši druháci si totižto popoludní v ŠKD veľmi radi zatancujú. Pri tanečných choreografiách nám pomáha interaktívna tabuľa, kde si pustíme piesne a tancujeme a  tancujeme J. O tanečníkov nie je núdza. Môžete si pozrieť fotografie.

 

Fotogaléria

(text a foto: Katarína Borovská)

viac
16-06 2020
Telefonát

Možno je to trochu zvláštny názov článku, ale hneď vám vysvetlím o čo ide. Deti z 2.A totižto pravidelne telefonujú so spolužiakmi, ktorí nechodia do školy a sú doma. Porozprávame sa spolu, zasmeje, hádame hádanky, hráme si na hudobných nástrojoch, spievame pesničky, ale čo je najdôležitejšie- utužujeme naše kamarátstva.

 

(text, foto: Katarína Borovská)

viac

Učiť sa popoludní? Prečo nie! Naši druháci a tretiaci si to mali možnosť vyskúšať počas návštevy SPU, kde si pod vedením pána Ing. Róberta Kirchnera pozreli veľmi peknú prezentáciu o Biodiverzite, teda všetkom živom, čo môžeme nájsť v prírode. Oboznámil nás s informácii zo života zvierat a rastlín a taktiež sme si zopakovali niečo z ochrany životného prostredia. Nasledovala časť vzdelávania, na ktorú sa deti tešili najviac- návšteva Vivária.

viac

Opäť k nám zavítala jeseň, a tak sme sa rozhodli využiť posledné slnečné dni aj my v ŠKD. Zorganizovali sme  „Jesenné tvorivé dielne“ priamo na školskom dvore. Tvorili sme z prírodných materiálov, ktoré sme priniesli do školy: gaštany, listy, halúzky, šišky. O šikovné ruky a ešte krajšie výrobky nebola núdza. S výrobkami našich detí, sme si potom vyzdobili triedy.

 

Fotogaléria

 

(text: Katarína Borovská, foto: Soňa Vrbová)

viac

V jedno krásne slnečné popoludnie do ŠKD zavítal, pre nás už dobre známy, DJ Rajčina. Mixoval nám tie najväčšie hity, aby sme si mohli schuti nielen zatancovať, ale aj zaspievať. Na známe hity ako Macarena, či Non Stop tancovali naozaj všetci. V ŠKD sme prvákov privítali veselou pesničkou od Spievanky a Zahrajka. Už teraz sa veľmi tešíme na ďalšiu tancovačku na ihrisku.

 

Fotogaléria

 

(text: Katarína Borovská, foto: Soňa Vrbová)

viac

Ani nepriaznivé počasie a dážď neodradili deti z 3.A + 3.B a vybrali sa do OC Mlyny na výstavu o ľudskom tele. Vďaka bielym plášťom, ktoré dostali hneď na začiatku sa premenili na malých lekárov a zisťovali, čo všetko telo potrebuje, ako funguje a ako sa o neho musíme starať. Na 7 stanovištiach sa od milej sprievodkyni dozvedeli ako vyzerá skutočný tvar srdca, ako funguje obehová sústava, či je možné vziať rozum do hrsti, prišli na kĺb pohybovej sústave, dozvedeli sa niečo o tráviacej sústave, o dýchaní a pľúcach a veľa iných zaujímavostí.

viac

V pondelok 6.5.2019 čakal všetky deti z ŠKD nevšedný zážitok. Sprostredkovali nám ho manželia Žilíkoví z Mojmíroviec  hudobným pásmom „JAR". Deti spoznali rôzne netradičné hudobné nástroje vyrobené z prírodných materiálov. Naučili sa spievať viaceré ľudové piesne a interaktívne sa zapojili aj do rozprávky o Mechúrikovi a Koščúrikovi.

viac

V pondelok 8.4. prišla do školského klubu vzácna návšteva - študentky zo Strednej zdravotníckej školy v Nitre spolu s p. prof. Máriou Krištofovou. Deťom z 1.A ukázali ako správne podať prvú pomoc, ako pomôcť človeku v ohrození života i to, ako sa správne starať o naše zúbky a ústa.

Čakali na nás 3 stanovištia, na ktorých sme sa všetci vystriedali. Na prvom sme sa naučili čo je to stabilizovaná poloha a ako pomôcť pri šoku. Na druhom stanovišti sme si mohli priamo na figuríne vyskúšať masáž srdca a umelé dýchanie. Na poslednom stanovišti nám porozprávali o správnej starostlivosti o naše zuby. Naučili sme sa používať zubnú niť a porozprávali sme sa o tom, aké potraviny jesť a ktorých sa vyvarovať, aby naše zúbky boli silné a zdravé.

viac

Práve týmito slovami sa začal v utorok 19.2. program pre starých rodičov, ktorý si pripravili naši prváci.

Básňami, piesňami a tancom im vyjadrili vďaku za ich lásku, starostlivosť a všetok čas, ktorý im venujú. Veľmi sme sa tešili, že prišli medzi nás nielen babičky a deduškovia, ale aj rodičia a súrodenci detí. Po kultúrnom programe pozvali deti starkých do tried, kde bolo pre nich pripravené občerstvenie v podobe koláčikov, ktoré napiekli šikovné mamičky spolu s prvákmi. Okrem programu mali deti pripravené pre svojich starých rodičov aj darček- srdiečko s veršom a fotografiou, aby ich mali babičky a deduškovia stále pri sebe.

viac
Novinky v kocke