Poptón

Mesiac pred Vianocami, 23.11., sa v Domine uskutočnila spevácka súťaž Poptón. Zúčastnilo sa na nej 18 interpretov z rôznych škôl, vo dvoch kategóriách.

Z našej školy sa zúčastnili 2 žiačky - Loriana Franeková zo 7.B a z Ema Rajtarová z 9.A. Po krátkej a príjemnej hlasovej rozcvičke s jednou z pani porotkýň a po mikrofónovej skúške sa začala samotná súťaž. V prvej kategórii bolo viac spevákov. Naše dievčatá súťažili v 2. kategórii. Lorianka spievala pieseň od Tublatanky -.... a Ema od Simy Magušinovej - ...... . Prvá interpretovala pieseň s klavírnou nahrávkou. Najťažšie pasáže vysokých tónov zvládla výborne. Ema si na pomoc zavolala svojho brata Bena, ktorý hral na cajone a ocina, ktorý ju doprevádzal hrou na gitare. Výsledok bol naozaj pôsobivý. Obe dievčatá si odniesli hodnotné ceny a diplomy. Ema Rajtarová sa umiestnila na 1.mieste a Loriana Franeková na 2.mieste. Dievčatám srdečne blahoželáme a prajeme ešte ďalšie úspechy.