FLORBAL

Florbal je pre chlapcov veľmi populárna a zaujímavá hra.  Preto sa tento rok do  súťaže zapojilo viac škôl z okresu Nitra. Všetky prihlásené školy boli rozdelené do 3 skupín  po 5 – 6 škôl.

Okresné kolo ( naša skupina) vo florbale žiakov základných škôl sa konalo 16. 5. 2022  na základnej škole Nábrežie mládeže. Aj tu boli ZŠ rozdelené do 2 podskupín.

1. skupina – ZŠ Kniežaťa Pribinu, ZŠ Nábrežie mládeže, ZŠ Podhorany

2. skupina – ZŠ sv. Svorada a Benedikta, ZŠ Veľký Lapáš, ZŠ Lehota.

Rozhodujúce bolo vybojovať  svoju skupinu a vystúpiť z nej s víťazstvom. Čo sa chlapcom aj podarilo. Oba zápasy  chlapci  vysoko vyhrali. Finálový zápas o postup na MO nás  potom čakal s domácou školou. S vedením domácich o 3 góly  sme nakoniec svoj zápas prehrali. Ale   hrali sme fair- play a do každého zápasu  sme  dali všetko. Odchádzali sme síce sklamaní, ale s vedomím, že budúci rok je víťazstvo naše!

Chlapci  si počínali veľmi dobre, boli dobre zohratí, padlo aj niekoľko gólov. Ale  domáci chlapčenský  - hokejový tím  nám vzal možnosť postúpiť do okresného kola. Skončili sme na 2. mieste v skupine.

Náš tím tvorili : Hanes Nikolas  (9. A), Petrík Timotej, Škerlanec Jakub, Hók Samuel (8. A), Škandík Sebastián (8. B), Molnár Matej (7. A), Bulla Samuel (7. B), Petrík Tobiáš, Čulák Juraj (6. A)

Chlapcom veľmi pekne ďakujeme za krásne umiestnenie a reprezentáciu školy.