Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Návšteva Misijného múzea

Žiaci 1.stupňa sa minulý týždeň 13.9.-16.9 2022 zúčastnili exkurzie v Misijnom múzeu na Kalvárii v Nitre. Všetci sme sa veľmi tešili, v múzeu na nás čakalo veľa zaujímavostí: zvieratá z 250 krajín sveta, krásne motýle, čudesné chrobáky, lev, krokodíl, kuna...rôzne predmety, ktoré kňazi Spoločnosti Božieho Slova priniesli zo svojej misie.

Zaujali nás netradičné hudobné nástroje, drevorezby, zbrane.

 

Viete kto je to misionár? Aj to sme tu vypátrali. V misijnom dome žijú kňazi Spoločnosti Božieho  Slova, mnohí z nich boli v ďalekých krajinách hlásať  Božie slovo. Pôsobia i dnes v Bolívii, v Japonsku, Indonézii, Afrike...

Zakladateľ SVD, otec Arnold Janssen vyslovil myšlienku: „Život darovaný misiám je vzácny.“ Nie každý z nás však dokáže odovzdať svoj život práve takejto službe. Každý však môže sebe vlastným spôsobom napomôcť misijnému dielu Cirkvi. Modlitba, obeta či konkrétna hmotná alebo finančná pomoc, to sú niektoré z možností.

My, žiaci 1.- 4.ročníkov sme podporili misionárov modlitbou a milodarom.

Novinky v kocke