Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Vianočný jarmok

Vo štvrtok 17. decembra 2015 sa na našej škole uskutočnil Vianočný jarmok. Tento rok sa do predávania zapojili okrem žiakov 5. – 9. ročníka aj tri triedy z nižšieho stupňa. Predávajúci si počas prvej vyučovacej hodiny v telocvični pripravili stánok s vianočným tovarom.

Predávanie sa začalo o 8, 45 hod., kedy prišla prvá skupina žiakov. Mali 30 minút na to, aby si pozreli tovar v stánkoch a nakúpili. A bolo si z čoho vyberať – vianočné ozdoby, svietniky, sviečky z vosku  ikebany, pohľadnice, anjeli z rôzneho materiál, nádherné háčkované dečky, ružence, náramky, čokolády, umelecky vyzdobené medovníky, vianočné pečivo a mnohé iné veci. Nechýbal ani detský vianočný punč s jabĺčkami a pomarančom. O novinku na jarmoku sa postarali chlapci z 9. ročníka, ktorí za 0, 10 € predviedli kúzlo s kartami.

Tento rok sme mali aj nových zákazníkov – deti z materskej škôlky. Tešili sa z knižiek, plyšových hračiek a vianočných ozdôb, ktoré si kúpili na jarmoku.

Ako bolo už vopred oznámené, výťažok z Vianočného jarmoku bol venovaný rodine so šiestimi deťmi, ktorej v októbri krátko po narodení 6-teho dieťaťa zomrela mama. V piatok 18. 12. 2015 sme boli vyzbierané peniaze odovzdať ockovi rodiny. S dojatím a vďačnosťou prijal vianočný dar.

Na záver by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastnili vianočného jarmoku – kupujúcim i predávajúcim, ale aj rodičom, príbuzným a známym, ktorí nezištne a veľkodušne podporili túto rodinu. Pán Boh zaplať všetkým!

(text: Sr. Mária Agáta)

Fotogaléria

 

Novinky v kocke