Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Vianočný jarmok 2017

K tradičným predvianočným akciám na našej škole patrí vianočný jarmok. Tento rok sa uskutočnil vo štvrtok 21. 12. 2017. Telocvičňa sa opäť zaplnila lavicami, ktoré slúžili ako pulty. Väčšina tried potrebovala aspoň 2 pulty, lebo tovaru bolo neúrekom – hračky,  vianočné ozdoby, svietniky, bižutéria, knižky, vianočné pečivo atď. Dievčatá zo 7. A si otvorili ateliér, v ktorom vás za pár minút nakreslili. Chlapci z deviateho ročníka zase predvádzali zákazníkom kúzla s kartami. Okrem detského vianočného punču ste si mohli na pitie kúpiť aj vynikajúce kakao.

Všetci horlivo predávali a kupovali vo vedomí, že ide o dobrú vec. Tento rok sme sa rozhodli výťažok darovať dvom rodinám - ťažko chorému Lukáškovi Beňovi z 3.A triedy a pátrovi Ignácovi Kudlačákovi, ktorý v októbri prežil smrteľnú nehodu a liečba si vyžaduje vysoké náklady. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do tejto dobročinnej akcie – kupujúcim i predávajúcim, ale aj rodičom a starým rodičom, ktorí nezištne poskytli vlastnoručne vyrobené veci a prejavili tak solidaritu s trpiacimi. Nech za to Pán Boh všetkých odmení!

Fotogaléria 

(text: Sr. Mária Agáta, foto: Peter Fuska, 8. A)

Novinky v kocke