Základná škola sv. Svorada a Benedikta

LVDK Krahule 2019

V pondelok 7.1.2019 sme prišli na parkovisko k zimnému štadiónu. Zistili sme, že musíme počkať na druhý autobus. Cesta prebehla v poriadku a prišli sme do príjemného ubytovania. Keď sme sa vybalili a prezliekli, išli sme hneď lyžovať. Každý lyžiar prešiel skúškami a zaradili ho do výkonostnej skupiny. Nelyžiari sa učili na priestrannom parkovisku. Väčšinou sme mali sv. omšu ráno, potom raňajky, výcvik, obed, oddych, výcvik. Inštruktori boli výborní, chápaví, vždy pripravení pomôcť a vedeli naučiť každého lyžovať.

Tento rok bol inštruktorom aj páter Peter a jeho zverenci si ho pochvaľovali. Všetci nelyžiari už na konci týždňa stáli na lyžiach a spúšťali sa po zjazdovke. Veľakrát sme si predpoludňajšie lyžovanie spríjemňovali šálkou horúceho čaju či horúcej čokolády. Vozili sme sa aj na lanovke aj na vleku. Mali sme aj zábavný večerný program so všakovakými súťažami a s nimi aj veľa zábavy a smiechu. Sv. omše boli fajn, kázne boli veselé, ale aj poučné. Páter Peter myslel aj na naše bruchá a každý večer nám rozdával klobásky. Našťastie, bol tu aj dostatok potrebného oddychu, pretože nás náročný výcvik úplne vyšťavil. Tento rok sa, našťastie, nikto vážnejšie nezranil. Všetci sme domov cestovali s úsmevom na tvári a so všetkými celými kosťami.

Na našom lyžiarskom výcviku bola veľmi príjemná atmosféra, určite naň budeme dlho s radosťou spomínať.

Fotogaléria

(text: Natália Vrchovská, 7A, foto: Mgr. B. Rajtarová, Mgr. D. Hatinová)

Novinky v kocke