Aj Pavol Országh Hviezdoslav by mal veľkú radosť...

Dňa 26.1.2022 sa uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy vo všetkých troch kategóriách Hviezdoslavovho Kubína. Veľmi nás potešilo, že sa mohlo uskutočniť prezenčne, deti vytvorili úžasnú atmosféru krásy slova.

Druhý stupeň ZŠ je rozdelený do dvoch kategórií: II. (5.- 6.ročník) a III.(7.- 9.ročník). Všetci účastníci boli výborne pripravení. Oceňujeme veľmi pekné a vhodné umelecké texty slovenských i svetových autorov. Odzneli rozličné príbehy malých i veľkých hrdinov a porota mala nesmierne ťažkú úlohu zo všetkých skvelých recitátorov vybrať prvých troch. Všetci súťažiaci sa stali víťazmi, pretože zvíťazili nad trémou. Strávili sme spolu pekné chvíle v príjemnej atmosfére a ocenenie v podobe diplomu, veľkej jednotky z literatúry a sladkej odmeny určite potešilo.

Výsledky HK

1.miesto: Samuel Hollý,8.A
2.miesto: Ema Rajtarová, 8.A
3.miesto: Michal Barát, 8.B

Víťazom blahoželáme a všetkým recitátorom patrí veľká vďaka za pekné, príjemné a umelecky hodnotné popoludnie. Ubezpečujeme vás, že radosť ste urobili nielen porote, ale aj nášmu hviezdnemu básnikovi Pavlovi Országhovi Hviezdoslavovi. Ďakujeme.