Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Divadelné predstavenie SVETSKÁ KRÁSA

Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre pripravilo pre svojich malých divákov najkrajšiu ľudovú rozprávku Pavla Dobšinského- Svetská krása.

„A preto, vážení a milí. Vydajte sa s nami na cestu za svetskou krásou.“ Zo zatajeným dychom sme sledovali príbeh o hľadaní krásy a lásky, o priateľstve i nenávisti...

 

Princ opustil pohodlie kráľovského paláca a vydal sa plný očakávaní hľadať tú, ktorá mu bola prisúdená už pri jeho narodení- Svetskú krásu. Darmo sa vypytoval slniečka, včiel  i vetra. Napokon sa mu verným spoločníkom na tejto ceste stal priateľ mesiačik, ktorý po návrate domov, obetoval svoj život za princa a jeho krásnu princeznú ,aby  ich ochránil pred trojhlavým drakom. Napokon ale všetko dobre skončilo, a na našu radosť sa opäť ukázalo, že DOBRO a LÁSKA vždy zvíťazia. 

Novinky v kocke