Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Ponitrianske múzeum

Pri príležitosti noci múzeí  a galérii otvorilo Ponitrianske múzeum svoje brány pre verejnosť v piatok 20.mája. Vybrali sme sa aj my zo školského klubu, pozrieť sa, čo si pre nás pripravili. Mali sme možnosť vidieť výstavu o živote Slovanov v 16.stor. pod Zoborom . Obydlia našich predkov, ich šperky, spôsob stavby domov a písmo, ktoré sme si mohli aj vyskúšať a napísať si naše mená. V ďalšej časti sme si pozreli vypchaté zvieratká: vtáky, dravce, zubre, no najviac sa nám páčilo divé prasiatko J Na hlavnej chodbe nám ujovia ukázali ako fungujú hodiny, mohli sme sledovať pod mikroskopom staré mince či strojček hodín a absolvovali sme aj súťaž v zadržaní dychu na čas ;).

Popoludnie v múzeu bolo naozaj zaujímave, poučné aj veselé.

3.A,3.B, 4.B

Novinky v kocke