Milión detí sa modlí ruženec

Na celom svete sa v stredu, 18. októbra 2023 , modlili deti ruženec za mier a jednotu vo svete. Na začiatku bolo niekoľko ľudí, ktorí dôverovali slovám svätého pátra Pia: „Ak sa bude milión detí modliť ruženec, svet sa zmení.“

Vďaka tejto iniciatíve sa v priebehu dnešného dňa zjednotilo v modlitbe nie milión, ale niekoľko miliónov detí po celom svete, aby tým trochu viac pritiahli Nebo na našu Zem. Môžeme si pripomenúť aj slová Panny Márie z Fatimy, že modlitba s dôverou dieťaťa môže skutočne zmeniť svet, poraziť zlo a priniesť pokoj. A detí v našej škole, ktoré sa modlili ruženec svetla za pokoj, bolo neúrekom. Vytvorili tak ďalší stupienok na rebríku, ktorým nás Matka Božia vytiahne do neba.