Haiti

V pondelok 29.10. k nám prišla vzácna návšteva – sestrička Anna z rádu Dcér kresťanskej lásky, ktorá pôsobila ako misionárka na Haiti. Prišla tam práve v čase, keď túto krajinu postihlo ničivé zemetrasenie. V hlavnom meste Haiti majú sestry svoju misijnú stanicu, kde spravujú školu, pomáhajú v nemocnici a starajú sa o chudobných.

Pred dvoma rokmi túto krajinu zasiahlo ničivé zemetrasenie, pri ktorom prišli ľudia o strechu nad hlavou a mnohí dokonca zahynuli. Preto sestry začali zháňať finančnú pomoc na celom svete, aby v čo najkratšom čase mohli obnoviť všetko, čo bolo zničené. Na Slovensku sa konala finančná zbierka pre Haiti predajom medovníkových srdiečok za dobrovoľný príspevok.

Sestrička Anna nám ukázala zábery, na ktorých sme videli situáciu v Haiti po katastrofe a ako vyzerá ich misijná stanica dnes.

No viac než slová vám povie zopár obrázkov a ak naše deti dávali dobrý pozor, budú vám k nim vedieť ešte čo to porozprávať.