Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Ako Anjel Michael naučil Matúška Kopčeka poslúchať

To, či sa mu to podarilo, mohli vidieť žiaci 1.- 3. ročníka na vystúpení našich kamarátov z gymnázia, ktorý toto divadlo nacvičili k sviatku anjelov. Pozreli si ho počas hodín náboženstva a musím povedať, že im to naozaj nedalo a trom anjelom Michalovi, Fillipusovi a Klarusovi všetci statočne pomáhali, či už pohľadať nezbedného Matúška, ktorý sa schovával pred p. učiteľkou, alebo poradiť anjelovi Michalovi, čo má robiť, aby Matúško už poslúchal a takisto im pomôcť v modlitbe, aby sa Matúško konečne polepšil. Takisto sme sa veľa nasmiali a tiež sme videli, že tí, ktorých vlastnými očami nevidíme, sú stále pri nás, sprevádzajú nás, chránia a vedú k Bohu.

JABADABADÚ! Zvýskol anjel Michael, keď konečne topiaci sa Matúško potreboval jeho pomoc. Odvtedy už  nikdy svojim anjelom nepohŕdal a začal ho poslúchať na ceste DOBRA.

Týmto ešte raz ďakujeme všetkým, ktorý toto divadielko nacvičili a prajeme im, aby ich vystúpenie v DAB bolo rovnako krásne a priniesli aj iným deťom poznanie o tom, že majú po boku vždy svojho anjela, ktorý je pripravený im pomáhať.

Fotogaléria

Sr. Petra Margaréta

Novinky v kocke