Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Deti z 2.B a 3.A vyzdobili vstup do školy obrázkami svätých, aby ochraňovali celú našu školu a naše rodiny. Zároveň vyhlasujeme súťaž. Dobre si pozrite obrázky našich svätých, napíšte ich mená na papier spolu s vašim menom a triedou a odovzdajte vašim pani vychovávateľkám. Deti, ktoré spoznajú všetky mená budú zaradené do žrebovania. Každého, kto sa zúčastní, čaká malá sladká odmena.

 

Fotogaléria

(text a foto: K.Borovská)

viac
30-11 2020
Zlatá jeseň

Hoci už máme chladnejšie počasie, chceme si pripomenúť ešte nádhernú jeseň na našom školskom dvore. Listy z našich krásnych javorov sme využili na skvelú zábavu. O tom, akú veľkú radosť mali deti, svedčia nasledujúce fotografie.

 

Fotogaléria

(text a foto: K.Borovská)

viac

Oznamujeme všetkým rodičom, že online rodičovské spoločenstvo pre jednotlivé ročníky sa uskutoční v týchto termínoch:

 

24.11.2020         v utorok         1.- 2. ročník 

 25.11.2020         v stredu          3. - 4. ročník

 26.11.2017         vo štvrtok       5. - 9. ročník

Podrobné informácie pošlú triedni učitelia.

viac

Vážení rodičia, kolegyne, kolegovia,

 

srdečne Vás pozývame na online rodičovské spoločenstvo.

 

Nižšie Vám posielame link na pripojenie sa k plenárnemu zhromaždeniu rodičov žiakov základnej školy, ktoré sa uskutoční dňa 11.11.2020 (streda) o 17:30 hod. Pozvánka sa týka všetkých rodičov žiakov ZŠ nielen zástupcov jednotlivých tried. 

viac

Vážení rodičia,

 

oznamujeme Vám, že od 10.11.2020 bude v prevádzke školská jedáleň.

viac

Vážení rodičia,

na základe rozhodnutia ministra školstva SR zo dňa 23.10.2020 Vás upozorňujeme, že

dňa 6.11.2020 a 9.11.2020 budú pokračovať

jesenné prázdniny 

z dôvodu celoplošného testovania.

viac

Vážení rodičia,

na základe novej vyhlášky ÚVZ a uznesenia vlády Vám prinášame základné informácie spojené s opatreniami vyplývajúcimi z celoplošného testovania platnými v čase od 2. 11. 2020 do 9. 11. 2020 (do 1:00 hod.).

  • Pozitívny žiak/rodič: Celá domácnosť ostáva v domácej izolácii 10 dní (rodič, dieťa - všetci bez výnimky, určuje to Vyhláška č. 15 ÚVZ)
  • Negatívny žiak/rodič: Nosí pri sebe potvrdenie, ktoré sa požaduje pri vstupe do školy (či už vstupuje ako zamestnanec alebo cudzí človek, Vyhláška č. 16 ÚVZ) viac
Minulý týždeň nám neprial čo sa týkalo počasia a tak sme hľadali všetky dostupné alternatívy, ako sa popoludní zabaviť. Z detí v 3. A sa stali stavitelia a architekti a postavili z farebných drevených kociek nádherné stavby. Možno z niektorého z nich bude aj architekt.  Keď už sme stavby dokončili, boli sme v knižnici a nemuseli sme ísť vôbec ďaleko. Knihy sme si boli vybrať v našej školskej knižnici na 2. poschodí. WinkA veruže deti knihy rôznych žánrov zaujali a čítali sme niekoľko dní. Tešíme sa, že deti majú záujem o knihy a veríme, že im to dlho vydrží a vždy si radi niečo pekné prečítajú. 
 
(text, foto: Mgr. K. Borovská)
viac
29-10 2020
Oznam 26.10.

Vážení rodičia, kolegovia, žiaci,

 

ako sme Vás informovali v piatok na základe rozhodnutia ministra školstva číslo:2020/17949:1-A1810 s účinnosťou od 26. októbra 2020 je do odvolania mimoriadne prerušené školské vyučovanie:

  • na základnej škole sv. Svorada a Benedikta pre žiakov v piatom až deviatom ročníku,
  • na Gymnáziu sv. Cyrila a Metoda viac
26-10 2020
Šarkaniáda

Slnečné lúče a vietor. To bolo pre nás tretiakov, to pravé orechové. Vybrali sme sa totižto na hrad púšťať šarkanov. Z hradného kopca to išlo jedna radosť a čoskoro sa obloha rozžiarila šarkanmi rôznych tvarov a farieb. Ani po hodine a pol sa nám vôbec nechcelo vrátiť späť do školy. Pri Morovom stĺpe sme sa poďakovali za zdravie a pomodlili sa za všetkých chorých ľudí na celom svete. Ak nám počasie bude priať, radi sa vyberieme púšťať šarkanov opäť. 

Fotogaléria

 

(text, foto: Mgr. K. Borovská)

viac
Novinky v kocke